logotype
deco

Jesteś: Home Nowości Warsztaty regionalne w ramach wycieczki

slide
slide
Warsztaty regionalne w ramach wycieczki do Ustronia PDF Drukuj Email

Pragniemy zachęcić Państwa do skorzystania z warsztatów regionalnych przygotowanych dla dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, gimnazjalistów jak również dla dorosłych. Jest to jedna z atrakcji wyjazdu na wycieczkę do Ustronia. Można połączyć zabawę dzieci w Salonie Zabaw Figle Migle, czy też zwiedzanie Leśnego Parku Niespodzianek z udziałem dzieci w warsztatach regionalnych. Jest to możliwość czynnego udziału dziecka w lekcji o regionie jakim jest Beskid Śląski.

W zależności od wieku przygotowaliśmy różne warianty zajęć z dziećmi oraz dorosłymi.

• WARSZTATY PLASTYCZNE

* LEPIENIE Z MASY SOLNEJ (z wypalaniem)
* BIBUŁKARSTWO KWIATOWE
* MALOWANIE NA SZKLE

Czas zajęć: 2 godziny z przerwami
Liczebność grupy: min. 15 osób max. 30
Materiały do zajęć dostarczają prowadzący.
Wykonane prace są zabierane ze sobą.
Koszt: 16,00 zł/osoba

ZDOBIENIE PRZEDMIOTÓW ZA POMOCĄ METODY DECOUPAGE

Ozdabianie talerzyka techniką decoupage – praca polega na ozdabianiu od spodu szklanego talerzyka za pomocą przyklejania serwetek, malowania farbami akrylowymi z wykorzystaniem preparatu powodującego pękanie farby.
Dekorowanie pudełka – malowanie tekturowego pudełka farbami akrylowymi, ozdabianie go za pomocą przyklejania papieru do decoupage, oraz wykańczanie go preparatem powodującym powstawanie spękanej powłoki.

Czas zajęć: 2 godziny z przerwami
Liczebność grupy: min. 15 osób max. 30
Materiały do zajęć dostarczają prowadzący.
Wykonane prace są zabierane ze sobą.
Koszt: 23,00 zł/osoba

SPOTKANIE Z ETNOGRAFAMI I FOLKLORYSTAMI

Koronkarstwo, haft, taniec i śpiew góralski, kultura wołoska, kapele góralskie Beskidu Śląskiego, spotkanie z gawędziarzem, prezentacja instrumentów, pokaz stroju, kuchnia regionalna, tradycje pasterskie, degustacja i pokaz wyrobu serów – oscypków. Dla dorosłych organizujemy imprezy góralskie, więcej informacji www.watra.com.pl
W celu uzyskania więcej informacji prosimy o kontakt telefoniczny 0 607 27 28 31.

Dla dzieci proponujemy spotkanie z folklorystą. W ramach spotkania prezentowane są stroje góralskie, cieszyńskie, gra na instrumentach ludowych, historia i życie górali Beskidu Śląskiego, zwyczaje i tradycja górali (miejsce dzieci w życiu Górali), tradycje pasterskie – degustacja oscypków z Koniakowa.

Czas zajęć: 1 1/2 godziny
Liczebność grupy: min. 15 osób
Koszt: 16,00 zł/osoba
Powyżej 25 osób – 10 zł/osoba

Warsztaty prowadzone są na terenie Extreme Parku pod Równicą. Do dyspozycji uczestników jest wyodrębniona część budynku Mr Hamburger, przy bawialni dla dzieci Figlowej Zagrodzie, oraz sala konferencyjna. Można na miejscu skorzystać z konsumpcji w Mr Hamburger lub w karczmie obok. Są przygotowane również paleniska i grill. Jest możliwość zakupu prowiantu na ognisko na miejscu (7,00 zł/osoba), lub przywiezienia prowiantu ze sobą (płatne tylko za korzystanie z paleniska czy grilla w przypadku grup zorganizowanych przedszkolnych i wczesnoszkolnych– 2,00 zł/osoba).
W razie deszczowej pogody, dzieci mogą przebywać w budynku Mr Hamburgera ok. 150 miejsc (część zajmuje bawialnia dla dzieci Figlowa Zagroda), w karczmie lub w namiocie przygotowanym do obsługi ok. 100 osób. Można również zjechać do centrum Ustronia do Salonu Zabaw dla Dzieci Figle Migle.
Prosimy o wcześniejszą rezerwację terminów imprez, które odbędą się Extreme Parku na Równicy, jak i zabawę dzieci w Salonie Zabaw Figle Migle w centrum Ustronia czy też przejażdżkę po Ustroniu Kolejką Beskidzką (z przewodnikiem lub bez) – informacje na naszej stronie, odnośnik „oferta wycieczkowa do Ustronia”.